"Benimle Delirir Misin" Menemen'de

İstanbul Meydan Sahnesi Faruk Sofuoğlu yapımcılığında, tiyatro yazarı Mine Artu'nun kaleminden, Mehtap Bayri ve Nemci Yapıcıénın muhteşem yorumu ile kaçık bir aşk hikayesine dönüşen " Benimle Delirir Misin" 26 Ocak 2013 Cumartesi günü Menemen Belediyesi Kültür Merkezinde Menemen halkı ile buluşacak.

"Benimle Delirir Misin" Menemen'de
07 Ocak 2013 - 21:28 - Güncelleme: 22 Ocak 2021 - 19:12

 
                  Kimbilir belki de aşk eski bir yalandı bütün suç da Adem ile Havva'daydı.Ya da en baştan bize aşkı bize çok yanlış anlatmışlardı. 

 

 

                  Bir evlilik ve aşk aranjmanı...

 

                 

 

                  Evlilik yeminleri, güzel aşk sözcükleri ile başlayan, evlilik seremonisinden delilik rapsodisine uzanan traji komik bir süreç.Hepimizin hikayesi.

 

 

 

                  Tıpkı mecburi hizmet gibi yaşı gelince girmek zorunda oldukları dünya evinde aklın sınırlarını zorlayan biri kadın biri erkek iki kişi. Asıl meseleleri, aşkın gözü nasıl kör ettiği ve sonrasında onları nasıl mat ettiği. Kimbilir belki önce evlilik aşkı öldürüyordu ardından da aşk intikam için bizi. Aslında yıllarca hiçbirimiz tam manasıyla çözememiştik bu derin meseleyi. Nikah masasına gömülen bir aşkın ardından bir kadın ve erkeğin kendilerini aklama ve yanlışlarını saklama çabaları tiyatro yazarı Mine Artu'nun kaleminden Mehtap Bayri ve Necmi Yapıcı'nın muhteşem yorumuyla kaçık bir aşk hikayesine dönüşüyor.

 

 

 

                   Sadece bir kaç saat delirmeye varım diyenler,mutsuz kadınların, mutsuzluk veren kayınvalidelere, mutsuz kocaların da “Eee artık evlenme vaktin geldi de geçiyor” diyen babalara dönüştüğü traji komik bir dünyayı bir kez daha keşfetmek isteyenler! 

 

 

 

                    Görsel işitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı alanında uzman ve halen akademisyen olarak görev yapan, belgesel, tiyatro ve roman alanında bir çok eser veren Mine Artu "Benimle Deliri misin?" adlı oyunda bildik hatalarımızı, kahkahaya dönüştürüken soruyor "Bizimle delirmeye var mısınız? Yoksa bir tek akıllı siz mi kaldınız? İstanbul Meydan Sahnesi Faruk SOFUOĞLU yapımcılığında kahkaların eksik olmadığı bu keyifli yapım büyük bir hata ile evlenip, kocaman bir salaklıkla hayatını sürdüren buna rağmen hayatındaki insanı hala deli gibi seven insanlara adanmıştır.

 

 

 

                    NE DEDİLER ?

 

 

 

                    İlişkinizdeki ince detayları size kahkaha attırarak hatırlatan muhteşem bir oyun.Bitsin istemeyeceksiniz. HAKAN YILMAZ (sanatçı)

 

 

 

                    Kadın erkek ilişkileri üzerine yazılmış süper bir komedi.Necmi Yapıcı adeta Show yapıyor.iki saatin nasıl geçtğimi anlamadım. BİROL GÜVEN (yapımcı)

 

 

 

                    Benimle delirir misin? Son zamanlarda izlediğim en eğlenceli oyun.Necmi Yapıcı ve Mehtap Bayri oyunculukları göz dolduruyor.Oyunculuk yapmayı düşünen gençlerin ders olarak izlemesi gereken bir oyunculuk gösterisi. TAMER KARADAĞLI (sanatçı)

 

 

 

                    Flört dönemindeki büyük aşktan,evliliğin çekişmeli dünyasına geçiş ancak bu kadar eğlenceli anlatılabilir.Son yıllarda izlediğim en komik oyun. MURAT ARAS(senarist )
 

 


 
                  Bodrum'da izleme şansını buldum, tatilime müthiş bir renk kattılar. Zaman nasıl geçti farketmedim, arkadaşlarımı kutluyorum. Herkese tavsiye ederim, gidin izleyin. Salih Kalyon (sanatçı)

 

 

                   İyisi mi siz de günlük stresinizden uzaklaşıp biraz kahkaha atalım diyorsanız, alın sevgilinizi de bu oyunu mutlaka izleyin, Nermin ve Cevdet ile birlikte siz de delirin.  Av. Merve Gürcan (Blog Yazarı)

                  15 dk'lık antraktın bitmediği ve 2. perdenin bir an önce başlaması için türlü oyalanmalar ürettiğim muhteşem oyun. İlişkilere gerçek bir bakış açısı ve süper yeteneklerin büyük oyunlar için dev kadrolara ihtiyaç olmadığını kanıtlayan, izlerken karın ağrıları ve gözyaşı gibi fiziksel etkiler yaşatan muhteşem bir yapım... Ellerinize, aklınıza ve emeğinize sağlık. Yıldıray Şatıroğlu (Seyirci)

 

                   Beraber eğlenemeyenlerin birlikte bir gelecekleri olamaz
 

 

 

 

 

                   Bilgi &Rez  İSTANBUL MEYDAN SAHNESİ  :0 535 255 58 55 

 

 

 

                   Berkan OZ 

 

                   www.istanbulmeydansahnesi.com

 

                   https://www.facebook.com/groups/167102159987814/

 

                   https://www.facebook.com/byberkanoz

 

                   https://twitter.com/berkanoz

 

 

 

 

 

 

 

                            

 

 

 

         

 

 

 

         


 
 
         
 
 
 
 
           


 

 

 

            


 
 
 
           
 
 
 
           
 
 
 
 
           
 
 
 
 
 

Bu haber 3169 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yunanistan'ın göçmen sabıkası raporu: Sadece Foça'da 1258 kötü muamele
Yunanistan'ın göçmen sabıkası raporu: Sadece Foça'da 1258...
Son dakika haberleri... İzmir'deki Bademli Barajına Şehit Asteğmen Coşkun Kale'nin ismi verildi
Son dakika haberleri... İzmir'deki Bademli Barajına Şehit...