Çocukların Büyük Başarısı

İlk kez yalnızca çocuklardan oluşan bir oyun sahneleyen MEBET'in 2011 Yaratıcı Drama Yaz Kursu'nu başarıyla tamamlayan çocuklar, TRT Radyo oyunlarından uyarlanan "Barış Cumhuriyeti" adlı çocuk oyununu büyük bir ustalıkla sahneledi.

14 Ekim 2011 - 00:12

            


                 Yaz sıcağında denize yada havuza gitmek yerine MEBET Sanat Yönetmeni Metin Güler’den tiyatro eğitimi alan ve yaşları 6 ile 13 arasında değişen 20 genç oyuncu, 3 aylık eğitimlerinin ardından Belediye Kültür Merkezi’nde Menemenlilerle ilk buluşmalarında, büyüklerine taş çıkartacak başarılara imza attı.
 
                      Sahneledikleri oyunla en doğru yönetim biçiminin cumhuriyet olduğunu ortaya koyan ve izleyicilerine barışın simgesi zeytin dalı uzatarak sahneden ayrılan çocuklara başarı sertifikalarını takdim eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “13 yıl önce inadına tiyatro felsefesiyle çıktığımız bu yolda, 60’a yakın oyun sergiledi MEBET’imiz. Bugün ise MEBET’in çocuk sahnesindeyiz. İnadına tiyatro diyerek çıktığımız bu yolda, bugün de inadına barışı sergileyen çocuklarımızı tebrik ediyor, yürekten alkışlıyorum” dedi.

 


                      Sıcak yaz günlerinde tiyatro eğitimini seçen çocukları önümüzdeki yıl deniz yada havuza götüreceği sözünü de veren Başkan Şahin, çocukları başarılı bir şekilde yetiştiren MEBET Sanat Yönetmeni Metin Güler’e de çiçek takdim ederek tebriklerini iletti.                      “Barış Cumhuriyeti” adlı oyunun provalarında hem tiyatro adına çok şey öğrendiklerini hem de eğlendiklerini açıklayan çocuklar, kendilerine bu imkanı tanıyan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e ve eğitmenleri Metin Güler’e teşekkürlerini iletti.


                       MEBET Sanat Yönetmeni Metin Güler ise farklı ve yaş ve okullardan çocukların birbirleriyle kaynaşmalarını sağlayan, tiyatro gönüllülerinin sayısının artmasına önemli katkısı bulunan bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, kendilerine bu imkanı sağlayan Belediye Başkanı Tahir Şahin’e MEBET oyuncuları adına teşekkürlerini iletti.


Bu haber 1845 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriye'nin İdlib kentinde teröristlerin saldırısı
Suriye'nin İdlib kentinde teröristlerin saldırısı
Menemen belediyesinin Toplam Borcu 600 milyondan Fazla !!
Menemen belediyesinin Toplam Borcu 600 milyondan Fazla !!