MEBET Yeni Oyununu Sahneliyor

Menemen Belediye Tiyatrosu (MEBET), daha önce Menemen'de oynadığı ve büyük ilgi gören "Entrikalı Dolap Komedyası" adlı oyunla Ege Bölgesi'nde Bahar Turnesi'ne çıktı.

15 Nisan 2012 - 15:46

 
                Bahar Turnesi’ni 24 Mart’ta Çeşme’den başlatan MEBET, Aydın, Narlıdere ve Tire’den sonra hafta sonu Fuar Gençlik Tiyatrosu’nda sahne alacak. 29 Mayıs’ta sona erecek “Bahar Turnesi” kapsamında MEBET; Dikili, Didim, Çine, Ayvalık, Gaziemir, Ödemiş, Urla, Karşıyaka ve Balıkesir’de de tiyatro severle buluşacak.

               13 yıldır Menemen’in sanat elçiliği görevini başarıyla yürüten MEBET ’in bugüne kadar Ege Bölgesi’ndeki tüm il ve ilçelere turne yaptığını, ayrıca bölge dışında da İstanbul, Ankara, Edirne, Bursa, Çanakkale ve yavru vatan Kıbrıs’ta sahne aldığını hatırlatan Sanat Yönetmeni Metin Güler, gittikleri her yere Menemen’in ismini alkışlarla kazıdıklarını söyleyerek, “Kentler kendilerini, başka kentlerin soluğunda seslendirdikleri zaman ileriye taşırlar. Sanat paylaşıldıkça güzelleşir ve çoğalır. Türkiye’de birçok belediye tiyatrosunun kendi kentlerinde bile sahneleri kapanırken, biz turne yapıyoruz. Ve bunun ayrıcalığını hep hissediyoruz. Bize bu ayrıcalığı yaşatan Belediye Başkanım sayın Tahir Şahin’e sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 1624 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriye'nin İdlib kentinde teröristlerin saldırısı
Suriye'nin İdlib kentinde teröristlerin saldırısı
Menemen belediyesinin Toplam Borcu 600 milyondan Fazla !!
Menemen belediyesinin Toplam Borcu 600 milyondan Fazla !!